Bizi takip edin
|
EN

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

Makine Mühendisliği

Sıkça Sorulan Sorular

Genel Bilgiler


Makine mühendisliği, mekanik sistemlerin tasarım, analiz, imalat ve bakımı için mühendislik fiziği ve mühendislik matematiği ilkelerini malzeme bilimi ile birleştiren bir mühendislik dalıdır.

Eğitim dili İngilizce’dir. Hazırlık sınıfı okunması durumunda, 1 sene boyunca yoğun bir İngilizce eğitimi verilmektedir.

Atölyemizde CNC torna, manuel torna ve freze tezgahları ile kaynak imkanı bulunmakta olup, inşaat mühendisliği laboratuvarları ile ortak kullanımda akışkanlar mekaniği ve mekanik laboratuvar imkanları bulunmaktadır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi, Erasmus programı kapsamından çeşitli alanlarda daha fazla bireyin faydalanabilmesi için Avrupa'daki birçok üniversite ile Erasmus anlaşması bulunmaktadır.

https://oia.ieu.edu.tr/tr/erasmus-anlasmalari-ve-kontenjanlar

Çift anadal programı (ÇAP) öğrencilerin kendi anadal lisans programları ile birlikte  eş zamanlı olarak ders alarak ikinci bir lisans diploması alabilmelerini sağlamaktadır. ÇAP bölümlerin listesine ve başvuru koşullarına https://oim.ieu.edu.tr/tr/cift-anadal-programlari-cap linkinden ulaşabilirsiniz. ÇAP yapmak isteyen öğrenciler ilgili yönergeyi (https://www.ieu.edu.tr/tr/bylaws/type/read/id/21) okuyarak başvurularını yapabilirler.

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.